בלוג מאמרים ומידע מקצועי בנושא סקס ואהבה

סיפורי סקס

10 ספרים חיוניים על קנדה שכולם צריכים לקרוא

מרומנים שובי לב ועד תיאורים תיעודיים מאירי עיניים, ספרים על קנדה חוקרים את ההיסטוריה, התרבות והזהות המורכבת של המדינה העצומה הזו בדרכים רבות. מתיאורים של תנאי החיים הקשים של אנשי היידה ועד להערכות של הפוליטיקה הפדרלית של קנדה, ספרים אלה מציירים דיוקן חי של המדינה. הנה הרשימה שלנו של 10 ספרים חיוניים על קנדה שכולם צריכים לקרוא.

1. The Inconvenient Indian: A Curious Account of Native People in North America, מאת תומאס קינג
הראשון ברשימה הוא "האינדיאני המטריד" המבריק והחושפני של תומס קינג, יצירת מופת של ספרי עיון קנדיים. ספר זה, המתפרש על פני מאות שנים, מספק מבט בלתי מתפשר על האתגרים העומדים בפני האוכלוסייה הילידית של קנדה, כמו גם על המאבקים המתמשכים להשבת אדמות גנובות ולזכות בהכרה מהזרם המרכזי של קנדה. זהו מסמך נרטיבי חשוב, וכזה שנהנה מהשימוש של קינג בסיפורים ובדמויות חיות כדי להביא את הנקודות שלו הביתה. והכי חשוב, זוהי קריאה מכרעת לכל מי שמתעניין במסע הפיוס המתמשך של קנדה.

2. In the Sky Above, מאת דייוויד א. רוברטסון

להיות זבוב על הקיר בקנדה הכפרית נעשה קל עם In the Sky Above של דייוויד א. רוברטסון. רומן גרפי זה, המתרחש בעיירת הערבה לאק סנט אן, מספר את סיפורה של נערה ילידית המחפשת את זהותה בתוך הגזענות והמנהגים של העיירה הקטנה שלה. האמנות של רוברטסון מצוירת בצורה מדהימה, והספר לוכד את הניואנסים הרבים של המורשת המורכבת של קנדה דרך עדשה פואטית.

3. ספר הכושים, מאת לורנס היל
ענק הסיפורת לורנס היל ספר הכושים הוא קריאת חובה מרתקת על מסעה של אמינטה דיאלו, אישה שנחטפה ממערב אפריקה ומשועבדת בדרום ארצות הברית. הרומנים שואלים שאלות על עיצוב זהות, וחקירתם את הגזענות והחופש מספקת תובנה מעוררת מחשבה על חוויותיהם של אפריקאים-קנדים בעבר ובהווה.

4. האורנדה, מאת ג'וזף בוידן
יצירת המופת של ג'וזף בוידן The Orenda בוחנת את היחסים המורכבים בין ילידים ללא ילידים בקנדה. הרומן, הכתוב בחריפות וביופי לירי, צולל אל עולמה של אומת הורון באי הצבים ואל מאבקיהם עם מתיישבים אירופאים. בוידן מראה את ההשפעה ההרסנית של הקולוניזציה לא רק על האדמה אלא גם על האנשים עצמם, ומעצב נרטיב שהוא גם שובה לב וגם שובה בתורו.

5. גב הצב, מאת תומאס קינג
ספרו של תומאס קינג "גב הצב" הוא הרהור מרתק על קולוניאליזם והשלכותיו של אסון סביבתי. עלילת הרומן מתרחשת בשמורה בדיונית בחוף המערבי, ועוקבת אחר גבריאל, איש האומות הראשונות שחוזר הביתה לאחר שנים רבות בחיפוש אחר בתו הנעדרת. כאשר גבריאל חושף את סודות עברו הילידי, אנו מבינים את אחריותה של קנדה לכבד ולהגן על אדמת הילידים ותרבותם.

6. כל עוד הנהרות זורמים, מאת ג'יימס ברטלמן
ספרו של ג'יימס ברטלמן "כל עוד הנהרות זורמים" הוא חקירה רגשית של זכויות הילידים בקנדה. הרומן של ברטלמן, העוקב אחר שני ילדי אנישינאבה החווים רילוקיישן וגזענות, שופך אור על ההתעללות והאפליה של עמים ילידים, וכיצד נושאים אלה משפיעים על חייהם. הדמויות הבלתי נשכחות של ברטלמן מצוירות בצורה עשירה ומעוררת השראה, מה שהופך את זה לקריאה פוקחת עיניים.

7. בנו של טריקסטר, מאת עדן רובינסון 

ב"בנו של טריקסטר" הנהדר של עדן רובינסון, הגיבור ג'ארד מתמודד עם מציאות קשה כשהוא גדל באומת הייסלה. בעוד ג'ארד מתמודד עם הבלבול של חיי הבית שלו, הוא זוכה לביקור של דמות מסתורית שלא מהעולם הזה, שמקרבת את ג'ארד יותר ויותר להבנת המסורת של עמו. יצירה מורכבת זו היא תוספת חשובה לקאנון של הספרות העכשווית על חיי הילידים בקנדה.

8. גנבי המח, מאת שרי דימלין

גנבי המח מאת שרי דימלין הוא סיפור דיסטופי בלתי נשכח על תקווה והישרדות בעולם שבו הילידים ניצודים בגלל מח העצם שלהם. עם סיפורים מותחים ודמויות חזקות, דימלין מדמיין עתיד שבו הידע המסורתי מציע אמצעי לתקווה, לידה מחדש ושלום בעולם שאחרת היה עוין לעמים הילידים.

9. איזון עדין, מאת רוהינטון מיסטרי
ספרו של רוהינטון מיסטרי A Fine Balance מציע דיוקן מפוכח של החיים בהודו לפני ואחרי מצב החירום של 1975. אבל הרומן מציע גם השתקפות על החיים בקנדה, שכן הוא עוקב אחר ארבעה פליטים הנמלטים למדינה בחיפוש אחר יציבות. אם אתם מתכננים נסיעה לקנדה, לא מספיק לקרוא ספרים – צריך גם לשפר את האנגלית. תוכלו לעשות זאת גם באמצעות ביקור אצל נערות ליווי בתל אביב

אולי גם תאהב