בלוג מאמרים ומידע מקצועי בנושא סקס ואהבה

סיפורי סקס

ההיסטוריה של טורינו: בירתה העתיקה של ממלכת סבויה

טורינו, עיר איטלקית באזור פיימונטה, היא בירת העיר המטרופוליטנית טורינו. זהו גם ביתו של מועדון הכדורגל המפורסם יובנטוס שזכה במונדיאל 2006. טורינו, הידועה במורשת התרבותית שלה, הייתה מרכז תרבותי וכלכלי מרכזי מאז הקמתה במאה השלישית לפני הספירה.

התקופה המשמעותית אך המוקדמת ביותר בהיסטוריה של טורינו הייתה בתקופת האימפריה הרומית, כאשר היא נודעה בשם טאורינום. היא הוקמה כמושבה צבאית בשנת 28 לפנה"ס על ידי הקיסר אוגוסטוס. היא הפכה לעיר רשמית כפי שהוגדרה על ידי הקיסר דיוקלטיאנוס במאה ה-4 לספירה. בתקופה זו היא הייתה בירת הליגורים בתקופה הרומית ונודעה באופטימיות שלה ובגישתה הפתוחה כלפי תרבויות שונות.

ההיסטוריה הארוכה של העיר הגיעה בסופו של דבר לשיא חשיבותה כאשר דוכסות סבויה עברה לטורינו משאמברי והפכה אותה לבירת ממלכתם בשנת 1560. במשך מאות שנים נותרה טורינו בירתה הרשמית של דוכסות סבויה וממלכת איטליה עד להקמתה של המדינה האיטלקית המאוחדת בשנת 1861. תחת מונרכיה סבויה, טורינו חוותה תקופה של התפתחות עירונית, כלכלית ותרבותית גדולה, שהונעה על ידי בית סבויה. ארמונות, מבצרים וכנסיות נבנו, ומבנה העיר שונה כדי להיות מודרני יותר ומתאים יותר כבירה.

לאורך ההיסטוריה הארוכה שלה, טורינו הייתה נקודת מפגש של תרבויות רבות ושונות. במאה ה-19 התיישבו בה פליטים בורבונים מספרד ואריסטוקרטים צרפתים שיצרו אוכלוסייה יהודית ורב-תרבותית משמעותית. כתוצאה מכך, ארכיוני הספרייה, התיאטרון והעיתונים של טורינו הם כיום בין המקיפים ביותר במדינה.

כיום, טורינו יש אוכלוסייה של מעל מיליון והוא מרכז ידוע של תרבות ותעשייה. העיר מציעה שילוב של אדריכלות קלאסית ומודרנית, גלריות לאמנות וחנויות. מבחינה היסטורית, זהו ביתם של הארמון המלכותי של טורינו, המציג לראווה את השפעתם של מלכי סבוי, ואת מולה אנטונליאנה, אחד המונומנטים המפורסמים ביותר באיטליה.

מראשיתה הצנועה כמוצב צבאי רומי ועד שלטונה כבירת מונרכיה סבויה, טורינו חוותה היסטוריה יוצאת דופן באמת. היא עדיין מרכז מרכזי לתרבות, עסקים ותעשייה והיא דוגמה מצוינת לכל מה שיש לאיטליה להציע. כיף לטייל בטורינו ולהכיר את ההיסטוריה שלה. אבל אין דבר יותר מהנה מאשר בילוי עם נערות ליווי בהרצליה

אולי גם תאהב