בלוג מאמרים ומידע מקצועי בנושא סקס ואהבה

סיפורי סקס

אוננות: סקירת מחקר ויתרונות בריאותיים אוננות

אוננות: סקירת מחקר ויתרונות בריאותיים
אוננות הייתה נושא טאבו במשך מאות שנים, אם כי שכיחותה מצביעה על כך שעינוג עצמי הוא פעילות טבעית המופצת על ידי הביולוגיה האנושית. מחקרים אחרונים אותתו על הפוטנציאל של אוננות לבריאות מינית ורגשית. מאמר זה בוחן מחקרים עדכניים, כמו גם את היתרונות שלו, ומספק סקירה מקיפה של המדע מאחורי אוננות.

מהי אוננות?
אוננות יכולה להיות מוגדרת כגירוי או מניפולציה של איברי המין של האדם לצורך הנאה או עוררות מינית. זוהי התנהגות מינית טבעית ובריאה ובדרך כלל אינה מערבת אדם אחר. שיטות אוננות נפוצות כוללות גירוי עצמי של איברי המין ואזורים ארוגניים אחרים כגון הפטמות, נגיעה ושפשוף השדיים, הוספת פנטזיה מינית לתהליך, ואפילו שימוש בצעצועי מין.

שכיחות אוננות
אוננות היא התנהגות נפוצה, ונתונים ממחקרים שונים מצביעים על כך שהיא נעשית הן על ידי אנשים בודדים והן במערכת יחסים. על פי מחקר של מכון קינסי, 95% מהגברים ו-89% מהנשים מדווחים כי אוננו במהלך חייהם. מחקרים אחרים הראו כי רוב המבוגרים בארצות הברית מאוננים על בסיס קבוע – סקרים מסוימים מצביעים על כך שעד 95% מהגברים בארצות הברית בגילאי 18 עד 55 שנים אוננו בשלושת החודשים האחרונים.

יתרונות פיזיים ורגשיים של אוננות
מבחינת היתרונות הפיזיים, אוננות יכולה להפחית מתח, להגביר את ההנאה המינית ולספק הזדמנויות לחקור ולהכיר את הגוף באופן שאולי לא יהיה אפשרי לבד או עם בן זוג. אוננות יכולה גם להגביר את ייצור האנדורפינים, וכתוצאה מכך תחושות של רוגע ורגיעה.

בנוסף, לעיסוק באוננות רגילה יש יתרונות רגשיים. אוננות יכולה לעזור עם בעיות דימוי גוף בכך שהיא מאפשרת לאנשים לחקור את גופם ולקבל תחושה של בעלות ונוחות עליו, כמו גם הבנה של אילו פעילויות מיניות הם עושים ולא נהנים. אוננות יכולה גם לעזור עם בעיות הערכה עצמית, לספק לאנשים אמצעי לניהול לחצים וזיהוי מקורות הנאה בחייהם.

השפעות פסיכולוגיות של אוננות
מספר מחקרים בחנו את ההשפעות הפסיכולוגיות והרגשיות של אוננות. מחקרים מצאו כי אוננות יכולה לשמש כמנגנון התמודדות ויכולה להועיל לניהול מתח, חרדה או דיכאון. תחושת השליטה וההנאה הקשורה לאוננות יכולה להיות תרופת נגד לתחושות של חוסר אונים ויכולה לעזור לאנשים להתחבר מחדש לגופם.

בנוסף, מחקרים מסוימים מצביעים על כך שאוננות יכולה להיות מקור לביטוי עצמי וחקירה של זהותו של האדם, ולאפשר לאנשים ללמוד על גבולותיהם וצרכיהם. מנקודת מבט חברתית, היא יכולה גם לספק צורה של ביטוי מיני כאשר הנורמות והנורמות לגבי מיניות ומין מגבילות.

חסרונות האוננות
למרות היתרונות הבריאותיים הפוטנציאליים שלה, ישנם כמה חסרונות פוטנציאליים לאוננות גם כן. אנשים מסוימים עשויים להיות כל כך קשורים לאוננות שזה מפריע ליכולתם ליצור קשרים אינטימיים עם אחרים. זה יכול גם להפריע לתפקוד המיני של שני בני הזוג, והוא יכול להפוך להתנהגות כפייתית במקרים מסוימים. לכן, חשוב להיות מודעים לסיכונים הפוטנציאליים הקשורים לאוננות ולתרגל מתינות.

מסקנה
יו סקס
כאשר מתורגלים בצורה אחראית, אוננות היא התנהגות מינית נורמלית ובריאה הנושאת יתרונות פיזיים ורגשיים מרובים. אמנם ישנם חסרונות פוטנציאליים לאוננות, אך ניתן להימנע מהם באמצעות תרגול מודע והכרה בסיכונים פוטנציאליים. בסך הכל, אוננות מספקת הזדמנות לאנשים לחקור ולקבל תובנה לגבי יכולותיהם וצרכיהם המיניים.

אולי גם תאהב